Illustration

Віктор

Слюсар 4 розряду

«Я виїхав на роботу і в той же день потрапив під ракетний обстріл. Я, як і всі, дізнався, що почалася війна. А це – моя зміна. Ці вибухи ні з чим не порівняти. Ти не бачиш звідки летить снаряд, але бачиш, як він влучає поряд», - пригадує Віктор.

Віктор вже 15 років працює в АТ «Харківміськгаз» слюсарем 4 розряду. Його робота – цілодобово підтримувати сталий тиск на споруді критичної інфраструктури. Між собою вони повинні підтримувати стабільний тиск газу, щоб газові артерії міста могли безперебійно та безпечно розподіляти блакитне паливо споживачам природного ресурсу.

«Це справжня рулетка, куди влучить. Наші газові споруди стоять і на околицях міста, вони майже першими зустріли військовий фронт. Ми маємо постійно знаходитися тут, щоб стежити за обладнанням і швидко реагувати на будь-які зміни тиску. Від обстрілів ховалися у бомбосховищі, а відразу, як стихали вибухи, поверталися до роботи. Одного разу прямим попаданням влучило в сусідній будинок, а в нашому пункті ударною хвилею винесло вікна разом із рамою», - розповідає Віктор про умови роботи під час війни.

За умов світломаскування вночі доводилося обходитися самим ліхтариком, і все одно він, ризикуючи життям, не покидав свій піст і пильно стежив за показаннями на приладах.

«У мене є сини, і вони зараз боронять нашу Батьківщину. Я завжди був упевнений, що Харків ніколи не дістанеться ворогу, тому що на варті міста стоять відважні люди. Віра в незламність наших військових додає сил і наснаги працювати на своєму фронті».

Сьогодні в місто повертається життя, вулиці потроху заповнюються людьми, ведеться активне відновлення усього, що намагався відібрати у нас окупант. Збройні сили відтіснили окупантів від міста, проте їхні ракети досі досягають харківських околиць, тому газовики переймаються цілісністю критичної інфраструктури та особливо пильнуєш їх на своїй зміні.

«Ми повинні залишатися на своєму місці і ми залишаємося. Це наша звичайна робота, але у військовий час вона набула стратегічно важливого значення. Наш курс – європейські цінності, і я це усвідомлюю та прагну втілити у своїй роботі, підтримуючи та відновлюючи газові мережі».