Illustration

Віталій

Майстер з експлуатації газового обладнання

«Я із заплющеними очами можу розповісти про кожну засувку, кожну ГРП на своїй дільниці, де особливо багато було відремонтовано в рамках інвестиційної програми минулого року. Система працювала ефективно»,

– розповідає майстер з експлуатації газового обладнання Ізюмської дільниці Віталій.

Війна принесла до Ізюму щоденні обстріли та бомбові удари, що зруйнували місто, не пошкодували і критичну інфраструктуру. На якийсь період газовикам довелося переїхати до Барвінкового та звідти щодня приїжджати, щоб відновлювати газопроводи. Команда з восьми висококласних фахівців до останнього дня моталася по зруйнованих ділянках, під бомбардуванням наполегливо та методично, усуваючи аварії та відновлюючи газопостачання городян.

«Особливо боляче було дивитися, як горять підземні газопроводи, які з такою гордістю та любов'ю напередодні опалювального сезону ми відремонтували та привели до ладу, - згадує Віталій. - У нас, дорослих мужиків, від безсилля перед цим варварством мимоволі стискалися кулаки та сльози наверталися на очі».

Найскладнішою була ситуація, коли перебили магістралі. В результаті без газопостачання опинилися 25 тисяч сімей. Протягом двох діб газовики проводили зварювальні роботи, щоби ліквідувати близько двадцяти прошивок на трубах.Ушкодження доводилося буквально залатувати невеликими за розміром сегментами. Останній робочий день він згадує з особливою гіркотою – зранку з начальником дільниці обстежували мережі, планували роботу, а потім ледь встиг вивезти родину з-під ворожих бомбардувань. Самому повернутись в своє рідне місто можливості вже не було. 22 квітня разом із дружиною Олесею, слюсарем-підземником Харківгазу, відзначив 22 роки спільного життя. І більш за все на світі родина Лукієнко мріє повернутися додому, у Ізюм, на малу батьківщину, яку доведеться знову відбудовувати з руїн.

«Сьогодні, моя найзаповітніша мрія – після Перемоги повернутися додому, щоб відновлювати місто та інфраструктуру, – ділиться Віталій Валерійович. – Вечорами вже прикидаю, де, в якій послідовності труби та засувки мінятимемо».
«Хочу подякувати всім українцям, які сьогодні в різних куточках нашої держави підтримують комунальників та ЗСУ, хочу подякувати за підтримку колегам. Ми неодмінно переможемо. А мій Ізюм знов буде щасливий і квітучий».