Illustration

Віталій

Менеджер відділення електротехнічного устаткування та засобів вимірювання ТЕС

Віталій — менеджер відділення електротехнічного устаткування та засобів вимірювання теплоелекстростанції.  З початку війни енергетику та його колегам доводиться працювати в умовах ворожих обстрілів. Внаслідок одного із таких було пошкоджено відкритий розподільчий пристрій станції. Через це був аварійно зупинений енергоблок і без світла залишились дві громади. Енергетик терміново прибув на роботу і, разом з колегами, приступили до відновлення енергопостачання. 

«Майже в цілковитій темряві, маючи лише ліхтарі, ми обережно почали обстежувати територію та обладнання. Обстріли не припинялись. Поруч були розсипані касетні снаряди. Проте, ми розуміли, що ніхто крім нас не зможе відновити енергопостачання для мешканців двох громад», — пригадує Віталій.

Він, разом з колегами, тричі обстежив територію, де знаходиться розподільчий пристрій станції, але так і не зміг виявити пошкодження. Тому було прийняте рішення розділитись задля того, щоб охопити більшу територію. Згодом, енергетикам вдалося знайти місце влучання снаряду. У ту мить, Віталій одразу зрозумів, що слід робити далі для швидкого відновити генерації на ТЕС.  За сміливість та високий професіоналізм Віталій нагороджений Почесною грамотою Міністерства енергетики України.

«Кожний українець має робити все можливе для захисту нашої держави у ці надважкі часи. Хоч я і не захищаю її з автоматом в руках, та все ж щодня працюю для забезпечення її електроенергією», — каже Віталій. «Одразу ж після нашої перемоги я виконаю обіцянку, яку дав своїй родині, — розповідає Віталій. — Ми всі вирушимо на сімейний відпочинок і проведемо час разом».