Illustration

Сергій

Машиніст насосних установок котло-турбінного відділення ТЕС

Сергій присвятив роботі на ТЕС 32 роки свого життя. Він досвідчений енергетик, тож за часи роботи на підприємстві встиг опанувати вже не одну професію. Зараз обслуговує мазутне господарство. Від його роботи залежить чи буде своєчасно надаватися резервне паливо для розпалювання котлів, адже виробництво електроенергії триває 24/7.

«Працюємо цілодобово, по черзі у три зміни. Нічні зміни найскладніші, але без робочих рук обладнання не працює. Всьому треба догляд та налаштування, а особливо за умов нестандартних випадків. Ще з 2014 року розмірковував, як себе поводити на робочому місці під час ймовірних обстрілів. Приміряв подумки куди ховатися, щоб не зачепило осколками, та як безпечно дістатися до насосів, що подають мазут. Гадав, що так в теорії це й залишиться. Але війна виявилася страшнішою за розрахунки. Тож насправді все відбувалося таки у нічну зміну під обстрілом, коли треба було попередити витік мазуту з одного з пошкоджених баків. Добре, що впоралися своїми силами. Всі колеги цілі та неушкоджені, а обладнання відремонтуємо», — розмірковує Андрій.

Він каже, що працює у дуже згуртованому колективі. 

«Шкода залишати колег та й до роботи вже звик. Не відчуваю себе за межами підприємства, майже пів життя разом. Родина мене розуміє та підтримує у моєму рішенні продовжувати працювати далі. Але про страшні обставини під час нічних змін дома майже не розповідаю — нехай дружина зайвий раз не переживає», — каже енергетик.

Андрій, як і усі українці, з нетерпінням чекає на перемогу, бо хоче якнайшвидшої зустрічі зі всіма близькими та рідними. 

«Ми всі разом заслуговуємо на мирне життя та щирі обійми з найріднішими!», — каже він.