Illustration

Роман

Начальник зміни ТЕЦ

Роман заступив на зміну в ніч з 24 на 25 лютого, починалась друга доба війни. По відключенню повітряних ліній відчувалось, що ворог вже близько, але невихід на роботу навіть не розглядав.
Пригадує, як 15 березня у результаті чергового ворожого обстрілу ТЕЦ, станцію було знеструмлено повністю. Сталася найгірша аварія, яку можна уявить в розрізі роботи станції при аварійних ситуаціях. Того дня він якраз був на зміні, і разом з колегами під повторними обстрілами намагались відновити електропостачання міста. З цього дня він практично жив на станції. У його підпорядкуванні був персонал і все обладнання – електроцех, котлотурбінний і решта цехів. Ліквідовували пошкодження, забезпечували виробництво електроенергії і її розподіл по підстанціям ТЕЦ.

«Кожен день щось відновлюємо, вони знову туди б’ють, але руки не опускались. Було якесь розуміння того, що місту ми все-таки потрібні. Особливо було страшно за свій підпорядкований персонал. На щастя, всі живі та здорові, благополучно пережили ці події. Енергетики – це люди загартовані, виконуємо свою роботу, незважаючи ні на що. Ми так професійно підготовлені, а тому усвідомлюємо, що повинні виконувати свій обов’язок у будь-якій ситуації».

Роман з колегами не просто ліквідовували постійні аварії, спричинені обстрілами. Вони щодня під звуки вибухів, часто ризикуючи власним життям, ремонтуючи електрообладнання, відновлювали людям життєво необхідні блага у різних частинах міста.
Він дуже вдячний колегам, працівникам суміжних підприємств, за підтримку та допомогу з відновленням підстанцій.