Illustration

Вадим

Майстер із випробувань і вимірювань кабельних ліній

В компанії працює з 20 років, прийшов одразу після закінчення коледжу. Це його перша в житті робота. У свої 24 роки вже майстер. Саме його бригада допомагала повертати світло в сплюндровані Гостомель, Бучу та Ірпінь щойно ті були звільнені від окупантів. 

«Приїхавши на Київщину, побачили таке, що раніше можна було спостерігати лише у фільмах про апокаліпсис. Потрощені домівки, «кратери» від вибухів, понівечені та розстріляні автівки, знищені ворожі танки й інша бронетехніка, поховання посеред дворів та вулиць, покинуті та голодні домашні тварини. Моторошна реальність, яка спіткала нашу країну», – розповідає Вадим.

Люди в звільнених містах жили в жахливих умовах. Були без світла, без тепла, готували їжу на багаттях. Тож від роботи в тому числі бригади Вадима безпосередньо залежало як швидко вони повертатимуться до нормального життя. 
Об’єм робіт, який доводилося виконувати, був величезний. За день енергетики знаходили до семи пошкоджень та встигали випробовувати вже відремонтовані кабельні лінії. Працювали у місцях, які попередньо перевірили ЗСУ. Тим не менш завжди пам’ятали, що існує реальна загроза натрапити на розтяжки та міни, а отже потрібно бути уважним та обережним.

«Це був унікальний професійний та життєвий досвід. Але, поклавши руку на серце, краще якби його не довелося здобувати, а тим більше ще колись повторювати. Це дуже морально важко»,– каже майстер.

Мріє, звичайно, про перемогу України й з нетерпінням чекає того часу, коли знову буде можливість подорожувати українським Кримом.