Illustration

Василь

Машиніст автовишки та автогідропідіймача

Василь Зінченко працює в ДТЕК Київські регіональні електромережі машиністом автовишки та автогідропідіймача на експлуатаційній дільниці Чорнобильського районного підрозділу. Сам – з під Макарова, до Чорнобиля на вахту приїздить кожні два тижні. Звістку про війну зустрів вдома, на перевахтовці. З 4 квітня допомагав колегам повертати світло в Макарів, Ірпінь та Гостомель. А з 8-го разом з бригадою повернувся до зони Відчуження, щоб усувати численні навмисні пошкодження ворогом високовольтних ліній. 
Загарбники пішли, але залишили по собі руйнування й численні міни та розтяжки. 12 квітня до обіду бригаді вдалося заживити Іванків та Поліську громаду. Чотири дні працювали над тим, щоб відновити електропостачання через ПЛ 110 кВ «ЧАЕС-Чорнобиль» та «Чорнобиль-Богдани», бо основна мережа живлення - «Північна – ЧАЕС», зазнала багато пошкоджень. А після обіду перемістились якраз на ремонт 110-ки «Північна – ЧАЕС». Після допуску військових саперів під час зняття дерева з проводів частина стовбура після розрізання впала на землю. У цей момент пролунав вибух невідомого пристрою і травмував співробітників.
Василю повезло більше за решту колег, бо під час вибуху знаходився найдальше від воронки. Осколкових уражень тіла уникнув, але невеликий шматок сміття від вибуху потрапило в око. На щастя зір не порушився, але було значне почервоніння ока. 
До строю чоловік повернувся вже наступної вахти. Він продовжує відновлювати мережі, бо вважає, що задля перемоги кожен на своєму місці повинен наполегливо працювати. Переможемо разом!