Illustration

Олексій

Машиніст турбіни

Він вже 14 років працює машиністом турбіни на ТЕЦ. Себе гордо кличе «Турбініст». Початок війни застав Олексія на роботі. У ніч на 24 лютого саме відбувався дуже важливий та відповідальний процес – відключення від енергосистеми росії та білорусії. Почувши вибухи й тремтіння під ногами, він перше подумав, що на обладнанні сталася аварія, пов'язана з відключенням від енергосистеми. Проте показання були в нормі, а турбогенератор працював без перебоїв - виробляв електроенергію. Тоді зрозумів – почалася війна. 
Неймовірно хвилюючись за своїх рідних: маленьку донечку та вагітну дружину, які тривалий час жили в бункері станції – Олексій не припинив свою роботу та не лишив колектив. Він розуміє важливість його праці та щиро вірить у Перемогу і, що скоро будуть разом з сім'єю!

«Щоразу, заступаючи на зміну, у мене не було певності, що я знову побачу свою сім'ю. Але, не дивлячись на загрозу, ми ходили і ходимо на роботу. Перемогу у цій війні можна досягти лише спільними зусиллями. Це не означає, що всім потрібно брати зброю та йти в атаку. Кожен на своєму місці може приносити користь.
Волонтери, медики, комунальники, залізничники, енергетики як я, та люди інших професій, крок за кроком наближають нас до ПЕРЕМОГИ! Слава Україні! Слава ЗСУ!»